На головну сторінку

 

Українські військові формування

В цьому розділі я намагатимусь зібрати перелік українських частин часів визвольних змагань, а при нагоді більш детально розповісти про найбільш відомі. Як і з розділом "Командири", частина інформації запозичена з "Довідника з історії України".

Ті формування, які більше відомі під своїми нумерами, перелічені у першому підрозділі, ті які більше відомі під певною назвою, наведені в інших підрозділах. Якщо певні частини мали ще й номери чи назви, про це буде зроблене відповідне посилання (наприклад, спочатку дивізії Корпусу СС мали №1 і 2, потім - 10 і 11, і кожна з цих дивізій буде наведена під обома номерами у першому підрозділі, однак детальну інформацію про них буде містити стаття "Січові Стрільці" в другому підрозділі).

Для того, щоб було легше орієнтуватись у цих номерах і назвах, я завів ще один підрозділ - "Ордебатай". Цей гарний архаїзм є синонімом англійського "Order of battle" або російського "Боевое расписание". В ньому буде міститись інформація про організацію частин і з'єднань на певну дату чи період.

Формування - номери

Формування - від А до Т

Формування - від У до Я

Ордебатай