На головну сторінку

 

УКАЗ

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України

На виконання Закону України "Про Збройні Сили України" та постанови Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року "Про військові формування в Україні", а також у зв'язку з втручанням керівництва Російської Федерації і Головного Командування Об'єднаними Збройними Силами Держав Співдружності у внутрішні справи України і загостренням внаслідок цього соціально-політичної обстановки у військах, розташованих на території України і не включених до складу Збройних Сил України, відсутністю належного управління військами постановляю:

1. Підпорядкувати Міністерству оборони України всі військові формування, дислоковані на території України і не зазначені в статті I Указу Президента України від 12 грудня 1991 року "Про Збройні Сили України".

Стратегічні ядерні сили, дислоковані на території України на період до їх повного розукомплектування, передати в оперативне підпорядкування Командуючому Стратегічними Силами Держав Співдружності для забезпечення єдиного контролю над ядерною зброєю, порядок здійснення якого регулюється спеціальною угодою.

2. Сформувати Військово-Морські Сили України на базі сил Чорноморського флоту, дислокованих на території України.

Міністерству оборони України приступити до формування органів управління Військово-Морськими Силами України, погодивши з Головнокомандуючим Об'єднаними Збройними Силами Держав Співдружності перелік кораблів і частин Чорноморського флоту, які тимчасово передаються в оперативне підпорядкування командуванню Стратегічними Силами Держав Співдружності.

3. Міністру оборони України організувати безпосереднє (для Стратегічних Сил - адміністративне) управління всіма військами, дислокованими на території України, забезпечити їх постійну бойову готовність і додержання військової дисципліни.

4. Указ довести до військових частин, установ та оголосити усьому особовому складу.

5. Указ набуває чинності з дня його підписання.

Президент України

Л. КРАВЧУК

м. Київ

5 квітня 1992 року N 209

 

 

[Догори]