На головну сторінку

 

УКАЗ

ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про Збройні Сили України

З метою забезпечення обороноздатності України, боєготовності військ, підтримання дисципліни і правопорядку серед особового складу, надання процесу реформування угруповань військ керованого характеру постановляю:

1. Відповідно до Закону України "Про оборону України" та Закону України "Про Збройні Сили України" на базі військ Київського, Одеського, Прикарпатського військових округів, сил Чорноморського Флоту, інших військових формувань, що дислокуються на території України, крім військ, які входять до складу Стратегічних Сил Стримування, створити Збройні Сили України. Всю цю роботу провести поетапно у відповідності до Концепції про оборону і створення Збройних Сил України, схваленої Верховною Радою України.

2. Встановити, що Міністр оборони України у виконанні функціональних обов'язків підпорядковується безпосередньо Президенту України. На нього покладаються обов'язки Командуючого Збройними Силами України.

3. Міністру оборони України організувати на перехідний період, до завершення процесу створення Збройних Сил України, безпосереднє адміністративне управління військами, дислокованими на території України.

4. Міністру оборони України організувати суворий контроль за станом військ, їх плановими передислокаціями, переміщенням військової техніки, озброєнь і майна.

5. Міністру оборони України подати на затвердження Президенту України не пізніше 20 січня 1992 року план утворення структур Збройних Сил України.

6. Указ довести до всіх військових частин, установ та оголосити особовому складу.

7. Указ набирає чинності з дня його підписання.

Президент України

Л. КРАВЧУК

м. Київ

12 грудня 1991 року 

N 4

  

[Догори]