На головну сторінку

 

Однострій (уніформа) та військові звання (ранги)

Перші визвольні змагання

Пінак Є. Порівняльна таблиця звань (рангів, степенів) військовослужбовців українських армій 1917-20

Пінак Є. Порівняльна таблиця звань військових урядовців та нестройових українських армій 1917-20

***

Галерея малюнків Богдана Піргача

Галерея одностроїв Богуслава Любова

***

Однострій Українського Війська - УНР (витяги з наказів)

XLVI. Розпоряд з з 22. цвітня 1919 - Цей "розпоряд" (наказ) є базовим наказом щодо однострою Галицької Армії, що із змінами та доповненнями діяв аж до самого кінця її існування.

***

Чмир М. "Тимчасові знаки розрізнення старшин та козаків армії Української Народної Республіки (наказ Військам Дієвої Армії УНР від 9 квітня 1919 р. ч.84)" - невідома до цього часу спроба ввести знаки розрізнення у війську УНР.

Чмир М. "Перший офіційний знак розрізнення українських військовиків, 1917 р." - перша офіційна відзнака українських військовиків у 1917 р.


Сучасне українське військо

Наказ Міністра Оборони України №606 від 22.11.2017 р. "Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України" (офіційний текст) - Цей наказ наразі є останнім базовим документом, який запровадив нову форму в Збройних Силах України.

Наказ Міністра Оборони України №150 від 12.06.1995 р. - Про введення в дію Правил носіння військової форми одягу військовослужбовцями Збройних Сил України та Малюнки до нього

Указ Президента - Про встановлення спеціальної відзнаки генерала армії України

Указ Президента - Про символіку Державної прикордонної служби України

Постанова Кабінету Міністрів - Про затвердження опису та зразків форменого одягу і відповідних знаків розрізнення особового складу органів і підрозділів цивільного захисту