На головну сторінку

 

Посилання (лінки)

Увага. Сторінки згруповані не за "національною", а за "тематичною" ознакою. Тобто до "українських військових" ресурсів відносяться усі сторінки з переважно українською військовою тематикою, до "інших, де можна знайти інформацію про українське військо" - ті, де можна знайти якусь інформацію за темою, і т. ін.

Я буду дуже вдячний кожному, хто повідомить про нові цікаві сторінки на українську військову тематику, а також повідомить про "мертві" лінки.

 

Українські військові ресурси

ОУН-УПА Легенда спротиву Історія Української Повстанської Армії та матеріали з історії ОУН.
Українська дивізія "Галичина" Все (ну, майже все :) про "Галичину".
Центр досліджень визвольного руху Сторінка львівського Центру досліджень визвольного руху має, серед іншого, електронні версії своїх збірників та старих видань ОУН 1930-х рр.
Міністерство оборони України Офіційна сторінка наших Збройних Сил. Як для офіціозу сторінка непогана, хоча могли б про себе і більше розповісти.
Невідома війна. Незакінчена війна Сторінка, присвячена історії Перших визвольних змагань. Містить багато цікавих матеріалів на різні теми.
Ukrainian Military Pages Різноманітна інформація про сучасні Збройні Сили України. Між іншим, є цікава електронна бібліотека.
Український мілітарний портал Різноманітна інформація про сучасні Збройні Сили України.
Спілка морських піхотинців України Минуле та сучасність нашої морської піхоти.

 

Інші ресурси, де можна знайти інформацію про українське військо

"Чтиво" - електронна бібліотека Одна з найкращих (за добіркою тематичних матеріалів) українських бібліотек у Всесвітній мережі.
Сторінка Інституту історії України Національної Академії Наук України На сторінці міститься багато видань інституту, в т.ч. 46 номерів "Українського історичного журналу".
Diasporiana Електронна бібліотека Велика кількість публікацій української діаспори, у т.ч. і по темі цієї сторінки
Національний військово-історичний музей України Офіційна сторінка музею. Серед іншого, там можна скачати старі номери альманаху, який видає музей.
Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки Невеликий регіональний музей.
Вісті комбатанта Онлайн-архів журналу Об'єднання бувших вояків українців в Америці, Братства колишніх вояків 1-ої УД УНА
Сторінка газети "Флот України" Напіофіційна інформація по ВМС України. На цьому сервері також знаходиться сторінка журналу "Морська держава".
Сторінка журналу "Воєнна історія" (укр.) Містить статті з цього журналу.
Ucraina Inter Arma Історичний проект по вивченню історії військових формувань на територіх України із сивої давнини до сучасності. Проект зосередженний на історії іноземних військ, які діяли на українських землях, хоча там можна знайти інформацію і про українські війська.
Кам'янець-Подільське Міське Військово історичне товариство Сторінка товариства містить матеріали з історії та історичної реконструкції, військово-історичного краєзнавства та фортифікації.
Держава Габсбургів Ця унікальна сторінка розповідає про Австро-Угорську Армію. Є тут і інформація і про українців на службі Габсбургів.
InfoUkes - Information Resource about Ukraine Наскільки мені відомо, це чи не найстарша сторінка на українську тематику у Всесвітній мережі. Є там також і матеріал за темою моєї сторінки, наприклад World War II in Ukraine.
Довідник з історії України Дуже корисна річ для пошуку певної історичної інформації. Однак довідник не повністю вичитаний після сканування, тож будьте уважні щодо окремих помилок.
Pygmy Wars На цій сторінці знаходяться матеріали про Українсько-Польську війну 1918-1919 років та Галицьку армію.
1-й Богунский полк Сторінка, присвячена цій частині і взагалі дивізії Щорса.
Архіви України Офіційний веб-сайт Державного комітету архівів України, на якому є багато цікавих матеріалів.
Українське Геральдичне Товариство Різні фахові матеріали про геральдику, у т.ч. і військову.
Сторінка Лозівського історичного клубу Цікаві краєзнавчі матеріали, у т.ч. й військові.
Легіон Українських Січових Стрільців Сайт групи реконструкторів Легіону УСС. Окрім суто реконструкторського матеріалу, на сайті дуже багато історічної інформації про УСС: історія, статут, фотографії, пісні та ін.
44-я горно-стрелковая дивизия Сторінка, присвячена 44-й (колишній 1-й українській радянській) дивізії.

[Догори]