На головну сторінку

 

Михайло Слободянюк (Львів)

 

Штандарт та прапорці рот

факультету інженерних військ та РХБ захисту

Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного

 

Надруковано: Знак. – 2013. – Ч. 61. – С. 10-11.

 

 

 

2012 р. в Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного був створений новий, п’ятий за номером, факультет – підготовки спеціалістів інженерних військ та РХБ захисту. Сформували його з курсантів Кам’янець-Подільського військового інституту інженерних військ, переведених на навчання до Львова. У ході формування навчально-матеріальної бази нового напрямку підготовки у Львові офіцерів для інженерних частин та частин РХБ захисту одним із завдань стала розробка власної символіки факультету та його кафедр (про них автор знайомив читачів у номері вісника “Знак” за вересень 2012 р., ч. 57). Подальший розвиток факультету потребував і створення в ньому вже звичних для Академії прапорців рот.

18 вересня 2013 р. додатково до вже розробленого давніше штандарту факультету підготували й малюнки прапорців рот. Всього на факультеті є дві роти: в одній проходять навчання курсанти-інженери командного профілю; в іншій – курсанти-інженери інженерного профілю. Тому для інженерів-командирів прапорець на чорному квадраті з синьою (широкою) та жовтою (вузькою) облямівками має зображення золотої (жовтої) емблеми інженерних військ на тлі схрещених вістрям догори срібних (білих) мечів, із девізом роти – “ЗАВЖДИ ПОПЕРЕДУ” (мал. 1). Для курсантів інженерного профілю подібний квадрат має посередині зображення срібної (білої) шестерні, в центрі якої золота (жовта) емблема інженерних військ, а також власний девіз: “ЗНАННЯ ІНЖЕНЕРА – ЗАПОРУКА ПЕРЕМОГИ” (мал. 2).

Лицевий бік обох прапорців однаковий – на такому ж самому квадраті, тих самих кольорів, зображено герб Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (мал. 3) (детальніше про герб Академії див. “Знак” за вересень 2009 р., ч. 48).

Штандарт і прапорці рот розроблені М.Слободянюком при допомозі командного складу факультету.