На головну сторінку

 

Олександр Муравйов
начальник Відділу військової символіки
та геральдики Генерального штабу ЗС України

 

"За бойові стрільби" – нагрудний знак


Надруковано: Народна армія. – 2011. – 21 червня

Цього року 3 липня вперше відзначатиметься День зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України. В рамках святкування заплановані перші вручення нагрудного знака зенітних ракетних військ «За бойові стрільби», малюнок якого розроблено у Відділі військової символіки та геральдики Генерального штабу на основі пропозицій Командування Повітряних Сил ЗС України. Положення про знак напередодні затвердив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Григорій Педченко.

Згідно з положенням, нагрудний знак «За бойові стрільби» вручається військовослужбовцям зенітних ракетних військ Повітряних Сил ЗС України, які виконали бойові стрільби з озброєння зенітних ракетних військ Повітряних Сил на території України та поза її межами і при цьому виявили відмінні результати під час проведення бойової стрільби та високі морально-психологічні якості. Його можуть отримати також військовики інших видів Збройних Сил, військових навчальних закладів або іноземних держав.

Нагрудний знак має два варіанти – для офіцерів та для сержантів і рядових. В обох варіантах присутнє зображення щита, що символізує оборону повітряного простору України. Щит має блакитний колір, який уособлює мирне небо. Спільними елементами є також емблема Повітряних Сил ЗС України та стрічка з написом «За бойові стрільби». Приналежність до зенітних ракетних військ на «офіцерському» знакові відображають схрещені ракети зенітних ракетних комплексів С-300П, С-200В та «Бук М1», на «солдатському» – емблема військовослужбовців зенітних ракетних військ на комір чи погони. Носиться нагрудний знак на парадно-вихідній формі одягу з правого боку нижче клапана нагрудної кишені (для офіцерського складу та військовослужбовців військової служби за контрактом) або вище нього (для особового складу строкової служби).