На головну сторінку

 

Олександр Муравйов

начальник Відділу військової символіки

та геральдики Генерального штабу ЗС України

 

За особистий значний внесок – “Слава і честь”

 

Надруковано: Народна армія. – 2010. – 14 січня 

 
   

    Донедавна система почесних нагрудних знаків начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України не передбачала спеціальної нагороди, яка би займала найвищий щабель серед решти та вручалася б за особливі заслуги. Тому наказом НГШ від 20 жовтня 2009 року встановлено почесний нагрудний знак “Слава і честь”.
    Відповідно до положення, нагрудним знаком нагороджуються особи старшого та вищого офіцерського складу ЗС України за значний особистий внесок у справу розбудови і розвитку ЗС України, а також за підтримання високої бойової та мобілізаційної готовності військ (сил), зміцнення обороноздатності та безпеки держави. Носиться він з правого боку після заохочувальних відзнак Міністерства оборони України.
    “Слава і честь” має вигляд шестипроменевої зірки з розбіжними двогранними променями білого металу. Зауважимо, що серед зірок, які зображалися на козацьких прапорах у XVII-XVIII ст., найчастіше зустрічаються саме шестипроменеві. Між великими променями зірки є коротші жовті промені, середина яких вкрита червоною емаллю. Посередині зірки – круглий медальйон жовтого металу, вкритий напівпрозорою синьою емаллю, на якому міститься емблема Генерального штабу Збройних Сил України, що вказує на приналежність нагороди. Довкола медальйону напис “Слава і честь” та зображення двох схрещених лаврових гілок, що символізують славу.
    Стрічка відзнаки, що використовується на планці, поєднує білий колір, який символізує самовідданість, та основні кольори прапорів видів ЗС України: малиновий (Сухопутні війська), блакитний та жовтий (Повітряні Сили), білий та синій (Військово-Морські Сили). Малюнок почесного нагрудного знака розроблено у Відділі військової символіки та геральдики Генерального штабу ЗС України.
    До Дня Генерального штабу ЗС України першими високої нагороди були удостоєні начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗС України у 2004-2009 рр. генерал армії України Сергій Кириченко і перший заступник начальника Генерального штабу Збройних Сил України у 2006-2009 рр. генерал-полковник Геннадій Воробйов.