На головну сторінку

 

Олександр Муравйов

начальник Відділу військової символіки

та геральдики Генерального штабу ЗС України

 

Пам’ятний нагрудний знак 30 автомобільна база Генерального штабу Збройних Сил України

 Надруковано: Знак. – 2008. – Ч. 46. – С. 1.

    

На початку грудня 2008 р. п’ятнадцяту річницю з дня створення відсвяткувала 30 автомобільна база Генерального штабу Збройних Сил України. Завданням бази є забезпечення автомобільним транспортом посадових осіб Міністерства оборони та Генерального штабу, іноземних делегацій[1]. Під час підготовки до відзначення річниці у командування частини виникла ідея отримати власний нагрудний знак. У жовтні 2008 р. начальник 30 автомобільної бази підполковник Володимир Токарєв звернувся з відповідним проханням до Відділу військової символіки та геральдики Генерального штабу ЗС України. Зауважимо, що автобаза вже має офіційну нарукавну емблему, затверджену начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем  ЗС України 31 жовтня 2005 р.[2]

Фахівці Відділу військової символіки та геральдики запропонували взяти за основу досвід 101 окремої бригади охорони Генерального штабу, коли нарукавна емблема носиться всіма військовиками частини, а пам’ятний нагрудний знак отримують лише ті з них, які мають високі показники у бойовій та професійній підготовці, зразково виконують військовий обов’язок[3].

Положення про пам’ятний нагрудний знак “30 автомобільна база Генерального штабу Збройних Сил України” та його малюнок 8 листопада 2008 р. затвердив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач  ЗС України генерал армії України Сергій Кириченко.

Відповідно до положення нагрудний знак вручається військовикам 30 автомобільної бази Генерального штабу ЗС України, які мають високі показники у бойовій та професійній підготовці, зразково виконують військовий обов’язок та зробили вагомий особистий внесок у забезпечення життєдіяльності 30 автомобільної бази. Нагрудний знак вручається на підставі наказу начальника 30 автомобільної бази.  Вручення здійснюється, як правило, до дня військової частини, державних, професійних свят та при звільненні військовиків у запас. Нагрудний знак вручає особисто начальник 30 автомобільної бази в урочистій обстановці. Військовики, яким вручено нагрудний знак, заносяться до Книги пошани військової частини. Нагрудний знак носиться на кітелі та куртці по центру правої нагрудної кишені.

Пам’ятний нагрудний знак “30 автомобільна база Генерального штабу Збройних Сил України” виготовляється із жовтого металу і має вигляд овалу, покритого емаллю чорного кольору (традиційний колір технічних військ взагалі і автомобільних військ зокрема). На овалі зображено вісь з автомобільними колесами та кермом жовтого металу, накладену на стилізований каштановий листок білого металу, розміщений на тлі стилізованих крил жовтого металу. Вісь з автомобільними колесами та кермом і крила – елементи емблеми автомобільних і дорожніх військ ЗС України. Каштановий листок – один з символів міста Києва – свідчить про місце дислокації 30 автомобільної бази. Рельєфний напис “30” цифрами жовтого металу відображає номер частини. Напис “1993” вдавленими чорними цифрами на стрічці білого металу вказує на рік сформування бази. Хоча в описі цього не обумовлюється, на зворотному боці нагрудного знака є вигравіруваний номер.


  Примітки:

[1] Козловець А.38 мільйонів кілометрів за 15 років//Народна армія. – 2008. – 2 грудня.

[2] Муравйов О. Нарукавна емблема 30-ї автомобільної бази Генерального штабу Збройних Сил України //Знак. – 2005. – Ч. 37. – С.10.

[3] Чмир М. Символіка 101 окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних Сил України//Знак. – 2008. – Ч.44. – С. 8-9.