На головну сторінку

 

Олександр Муравйов
начальник Відділу військової символіки
та геральдики Генерального штабу ЗС УкраїниМета боротьби – перемога

Надруковано: Народна армія. – 2010. – 27 липня
Історія 307-го окремого батальйону радіоелектронної боротьби розпочалася 22 липня 1985 році. Саме тоді в Чернігові сформували кадровий батальйон радіоелектронної боротьби 1-ї гвардійської загальновійськової армії. У 1993-му частину переформували в окремий батальйон радіоелектронної боротьби, який через 10 років став окремим батальйоном радіоелектронної розвідки та радіоелектронної боротьби 8-го армійського корпусу. У 2004 році військову частину передислокували до Бердичева, де через рік переформували в окремий батальйон радіоелектронної боротьби.
Під час перебування у Чернігові батальйон мав неофіційну нарукавну емблему із зображенням кажана на тлі білого диска та девізом: “Мета боротьби – перемога”. Тож коли постало питання про створення офіційної символіки частини, фахівці Відділу військової символіки та геральдики Генерального штабу ЗС України рекомендували використати елементи попередньої нарукавної емблеми.
Малюнок нарукавної емблеми 307-го окремого батальйону радіоелектронної боротьби був затверджений начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем ЗС України у березні 2010 р.
Нарукавна емблема являє собою фігурний щит чорного кольору з кантом червоного кольору. Форма щита відповідає єдиному зразку, визначеному для військових частин 8-го армійського корпусу. Чорний колір щита традиційно пов’язують зі спеціальними військами, в тому числі частинами та підрозділами радіоелектронної боротьби. Він також символізує родючу українську землю.
На щиті зображено стилізованого чорного кажана з кантом срібного (білого) кольору на тлі диска срібного (білого) кольору. Кажан є одним з характерних символів розвідки, срібний (білий) диск уособлює місяць уповні. Поєднання зображень кажана та місяця є традиційною символікою батальйону. На зображення кажана накладено емблему військовослужбовців частин та підрозділів радіоелектронної боротьби золотого (жовтого) кольору. Нижче міститься девіз батальйону: “Мета боротьби – перемога”. У верхній частині щита на тлі фігурної стрічки у кольорах Державного прапора України зображено герб міста Бердичева, де дислокується батальйон. Нижню частину щита прикрашає напіввінок з калинової та дубової гілок золотого (жовтого) кольору. Дуб є символом міцності й сили, калина – давній символ України та її війська. На червоній стрічці, що перевиває напіввінок, розміщено номер батальйону.