На головну сторінку

 

Олександр Муравйов
начальник Відділу військової символіки
та геральдики Генерального штабу ЗС УкраїниУ вінницьких зв’язківців – емблема і нагрудний знак

Надруковано: Народна армія. – 2013. – 20 лютого
 

182-й об’єднаний інформаційно-телекомунікаційний вузол створено у 2011 р. Сьогодні він забезпечує всіма видами зв’язку командування Повітряних Сил Збройних Сил України.

Питання щодо символіки вузла постало практично відразу після його створення. На прохання командування частини фахівці Відділу військової символіки та геральдики Генерального штабу ЗС України (нині — група військової символіки та геральдики Тилу ЗС України) розробили малюнки нарукавної емблеми і пам’ятного нагрудного знака. Наприкінці січня 2013 р. ці малюнки затвердив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач

ЗС України генерал-полковник Володимир Замана.

Така нарукавна емблема вузла являє собою щит стандартної форми й розмірів, визначених для всіх частин Повітряних Сил ще у 2008 р. Так само спільними для всіх частин цього виду Збройних Сил є світло-синій колір щита, що асоціюється з мирним небом, а також синій та жовтий канти, які відтворюють кольори Державного Прапора. «Наземні» частини вирізняє напіввінок з дубової та калинової гілок, перев’язаних стрічкою з номером.

У центрі щита міститься герб міста Вінниця, де дислокується вузол, на тлі булави та двох блискавок золотого (жовтого) кольору. Обабіч герба срібні

(білі) стилізовані пташині крила. Булава (давній символ вищої військової влади) відображає завдання вузла щодо забезпечення безперервного управління командувачу Повітряних Сил ЗС України та штабу командування Повітряних Сил з’єднаннями та частинами. Своєю чергою блискавки символізують приналежність до військ зв’язку, а крила – до Повітряних Сил.

Цікавим елементом емблеми є зображення геральдичного вузла срібного (білого) кольору, що свідчить про статус частини. Срібний (білий) знак «амперсанд» (у просторіччі — «собака») в нижній частині щита вказує на відношення до автоматизованих систем управління.

На відміну від нарукавних емблем, зовнішній вигляд пам’ятних нагрудних знаків військових частин Повітряних Сил не зазнав жорсткої регламентації.

Так, в основу пам’ятного нагрудного знака 182-го об’єднаного інформаційно-телекомунікаційного вузла покладено зображення стилізованого сонця жовтого металу, яке символізує незалежність, свободу та віру в майбутнє Української держави. Нижче знаходиться міський герб Вінниці та стрічка з написом «ПОСТІЙНИЙ НАДІЙНИЙ ЗВ’ЯЗОК», що є девізом вузла.