На головну сторінку

 

Микола Чмир
заступник начальника відділу
військової символіки та геральдики
Генерального штабу ЗС України,
кандидат історичних наук

 

Нагрудний знак на згадку про навчання


Надруковано: Народна армія. – 2010. – 19 жовтня.


Своєрідною “родзинкою” підбиття підсумків комплексу навчань з органами військового управління та військами і силами “Взаємодія-2010” стало вручення великій групі генералів та офіцерів пам’ятного нагрудного знака, створеного на честь цієї події.
В основу пам’ятного нагрудного знака начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗС України “Учаснику комплексу навчань “Взаємодія-2010” покладено емблему навчань. Вона являє собою круг із зображенням емблеми ЗС України на тлі контуру карти України. Вище розміщено напис “Взаємодія”, нижче – “2010”. Круг оточує кільце, розділене на три рівні сектори малинового, блакитного та білого кольору.
Емблема ЗС України вказує на те, що навчання проводилися у Збройних Силах, а контур карти України засвідчує їх оборонну спрямованість. Кольори зовнішнього кільця відображають види ЗС України: Сухопутні війська (малиновий), Повітряні Сили (блакитний) та Військово-Морські Сили (білий).
Вінок, який оточує емблему, запозичений з символіки Війська Запорозького. 
Зворотний бік прикрашає напис: “Учаснику комплексу навчань”.
Стрічка нагрудного знака поєднує кольори, які асоціюються з видами Збройних Сил: малиновий (Сухопутні війська), блакитний та жовтий (Повітряні Сили), білий та синій (Військово-Морські Сили).