На головну сторінку

 

Микола Чмир

заступник начальника відділу

військової символіки та геральдики

Генерального штабу ЗС України,

кандидат історичних наук

  

Їхній девіз – “Закон та порядок”


Надруковано: Народна армія. – 2010. – 10 серпняНа підставі директиви начальника Головного штабу Сухопутних військ Збройних Сил СРСР від 3 вересня 1958 р. в Київському військовому окрузі була сформована 31-ша окрема дисциплінарна рота. Збільшення випадків злочинності у військах округу призвело у вересні 1986 р. до переформування роти в окремий дисциплінарний батальйон. З початком будівництва Збройних Сил України 1992 року батальйон переформували в окрему дисциплінарну частину, яка  2003 р. увійшла до складу Військової служби правопорядку. За рік окрема дисциплінарна частина була переформована в дисциплінарний батальйон.
Сьогодні дисциплінарний батальйон призначений для відбування покарання засуджених військовослужбовців строкової служби на строк від 6 місяців до 2 років. Основна його мета – перевиховання порушників.
З часом також постало питання щодо власної символіки частини. З ініціативи командування батальйону було розроблено проект наруканвої емблеми та направлено його на експертизу до Відділу військової символіки та геральдики Генерального штабу ЗС України.
Малюнок нарукавної емблеми 307-го дисциплінарного батальйону Військової служби правопорядку у ЗС України затверджено начальником Генерального штабу – Головнокомандувачем ЗС України у квітні 2010 р.
Нарукавна емблема являє собою щит полинового кольору з кантом золотого (жовтого) кольору. На щиті зображено багатопроменеву зірку срібного (світло-сірого) кольору, яка є основним елементом емблеми Військової служби правопорядку у ЗС України. У центрі зірки на полиновому тлі міститься напис «307» цифрами срібного (світло-сірого)  кольору, який відображає номер батальйону. Напис оточує контур фортифікацій золотого (жовтого) кольору. Відомо, що фортифікаційні споруди часто використовувалися як в’язниці. Тож контур фортифікації уособлює тримання засуджених та їхню надійну охорону. У верхній частині щита девіз батальйону: «Закон та порядок». Орел з розгорнутими крилами золотого (жовтого) кольору у нижній частині щита є символом пильності, сили та сміливості.