На головну сторінку

 

Микола Чмир

заступник начальника відділу

військової символіки та геральдики

ЗС України

       

Нашим ракетним військам і артилерії – 10 років

 Надруковано: Народна армія. – 2007. – 13 листопада

 

         В останні роки набула поширення практика виготовлення пам’ятних нагрудних знаків на честь “круглих” річниць від дня створення родів військ та служб Збройних Сил України. Затверджено, зокрема, пам’ятні нагрудні знаки “10 років аеромобільним військам Сухопутних військ Збройних Сил України”, “10 років медичній службі Військово-Морських Сил Збройних Сил України”, “10 років спеціальній розвідці”, “10 років повітряній розвідці” тощо.

         Нещодавно цей перелік поповнив і пам’ятний нагрудний знак “10 років ракетним військам і артилерії Збройних Сил України”. Малюнок нагрудного знака затвердив 6 жовтня 2007 р. начальник Генерального штабу ­– Головнокомандувач ЗС України генерал армії України С.Кириченко.

         Пам’ятний нагрудний знак “10 років ракетним військам і артилерії Збройних Сил України” виготовляється із жовтого металу і має форму кола діаметром 32 мм. На його лицьовому боці зображено щит, покритий червоною емаллю, на тлі схрещених гарматних стволів.  Щит прикрашає римська цифра “X”, покрита емаллю білого кольору, що вказує на десяту річницю існування ракетних військ і артилерії ЗС України. Вище розміщено емблему Збройних Сил. Схрещені гарматні стволи є головним елементом емблеми ракетних військ та артилерії ЗС України на комір чи погони. Червоний колір був кольором артилерії збройних сил Української Народної Республіки та Української Держави у 1918-1920 рр., в такій ролі він використовується у збройних силах ряду зарубіжних країн.

На зворотному боці нагрудного знака напис у п’ять рядків: “10 років ракетним військам і артилерії Збройних Сил України”.

         Стрічка червона з поздовжніми смужками по центру: чорною, двома синіми та двома жовтими. Чорний колір відрізняв ракетні війська і артилерію збройних сил СРСР, на основі яких формувалися ракетні війська і артилерія ЗС України. Сині та жовті смужки відтворюють кольори Державного прапора.

         Малюнок пам’ятного нагрудного знака розроблено фахівцями відділу військової символіки та геральдики ЗС України.