На головну сторінку

 

Микола Чмир

заступник начальника відділу

військової символіки та геральдики

Генерального штабу ЗС України

  

Грошам усе підкоряється

У фінансистів Генштабу – власний герб

 Надруковано: Народна армія. – 2008. – 26 січня

Відтепер Фінансове управління Генерального штабу Збройних Сил України має власний герб, малюнок якого 8 січня 2008 р. затвердив Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗС України генерал армії України Сергій Кириченко.

         У зеленому полі гербового щита зображені золотий пернач і золоте перо, обабіч них, вгорі та внизу – по срібній київській гривні. Зелений колір символізує фінансову сферу. Пернач, що за козацько-гетьманської доби був знаком полковницької влади, відображає статус управління. Перо уособлює завдання, пов’язані з розробкою нормативно-правових актів, організацією фінансового планування, складанням звітності. Чотири срібні гривні київського типу (платіжний засіб на території сучасної України у Х-ХІІІ ст.ст.) вказують на забезпечення коштами діяльності центрального апарату Міністерства оборони, Генерального штабу, органів військового управління, що утримуються на окремих штатах, військових частин зі складу миротворчого контингенту за кордоном.

Щит увінчує сталевий лицарський шолом, вкритий зеленим наметом із золотим підбиттям. На шоломі – зелено-золотий бурелет. Намет походить від шматка тканини, яким лицарі під час Хрестових походів вкривали шоломи для захисту від сонця. Згодом намети став складовими частинами гербів і набули вибагливих художніх форм. За правилами геральдики, кольори зовнішньої та внутрішньої сторін намету мають бути різного кольору, зазвичай він виконується у кольорах щита. Бурелетом називається вінець з матерії, що притримував намет на шоломі. Як і намет, бурелет зазвичай відтворював кольори гербового щита. Відкрите забороло шолома символізує прагнення до відкритості та прозорості діяльності управління.

На зеленій стрічці під щитом – девіз золотими літерами: Pecuniae oboediunt omnia (грошам все підкоряється).

Крім того, для позначення приналежності управління, над шоломом розміщено емблему Генерального штабу.

Герб Фінансового управління складений фахівцями відділу військової символіки та геральдики ГШ ЗС України.