На головну сторінку

 

Микола Чмир

заступник начальника відділу

військової символіки та геральдики

Генерального штабу ЗС України,

кандидат історичних наук

  

Під знаком архістратига Михаїла


Надруковано: Народна армія. – 2011. – 23 квітняУ травні цього року 70-ту річницю з дня створення відзначатиме 31-й окремий полк зв’язку Повітряних Сил ЗС України. Наближення ювілею сприяло активізації роботи з упорядкування символіки частини. На прохання командування полку у Відділі військової символіки та геральдики Генерального штабу ЗС України розроблено нарукавну емблему та пам’ятний нагрудний знак «70 років 31 окремому полку зв’язку». Малюнки нарукавної емблеми та нагрудного знака 30 березня 2011 року затвердив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗС України генерал-полковник Григорій Педченко.
Нарукавна емблема полку відповідає базовому зразку, прийнятому в Повітряних Силах для частин зв’язку. Елементи, спільні для всіх таких частин (блискавки, стріли та стилізовані крила), поєднуються з гербом Києва, в якому дислокується полк, та його номером.
Пам’ятний нагрудний знак «70 років 31 окремому полку зв’язку» має вручатися військовослужбовцям та працівникам ЗС України, які мають високі показники в бойовій та професійній підготовці, зразково виконують військовий (службовий) обов’язок, досягли високого бойового вишколу та станом на 10 травня 2011 року проходять службу (працюють) у полку. Його можуть отримати також ветерани полку та інші особи, які зробили вагомий внесок у справу розвитку та зміцнення бойової готовності військової частини.
Нагрудний знак має форму кола з жовтого металу діаметром 32 мм. На його лицьовому боці зображено трикутний щит, що символізує захист Батьківщини. Щит прикрашає вигнута вузька кроква, ліворуч від якої фігури герба м. Львів (міська брама з трьома вежами і лев), а праворуч – фігура герба м. Київ (архістратиг Михаїл). Фігури львівського герба нагадують про місце формування частини у 1941 році, фігура київського герба – про її теперішню дислокацію. Меч та стилізовані блискавки вказують на приналежність полку до військ зв’язку. Лаврові гілки, що оточують щит, символізують славу. Напис над щитом «1941-2011» відображає рік сформування військової частини та рік відзначення її 70-ї річниці. На зворотному боці нагрудного знака зображено емблему Повітряних Сил, над якою напис «70». По колу розміщено напис «31 окремий полк зв’язку» та зображення двох гілок каштана, які є одним із характерних символів Києва. У стрічці нагрудного знака переважає блакитний колір – основний колір прапора Повітряних Сил. Чорна смужка по центру відображає традиційний колір військ зв’язку. Синя та жовта смужки з лівого краю стрічки відтворюють кольори герба м. Львів, синя та біла смужки з правого краю – кольори герба м. Київа.