На головну сторінку

 

Микола Чмир (Київ)

 Нарукавна емблема 270 відділу імітаційного моделювання бойових дій Сухопутних військ Збройних Сил України

 Надруковано: Знак. – 2014. – Ч. 62. – С. 10.270 відділ імітаційного моделювання бойових дій Сухопутних військ  Збройних Сил України створено у 2008 р. з ініціативи компанії “Cubic Applications” щодо надання дорадчої допомоги у галузі імітаційного моделювання у рамках контракту UP-B-UBG “Про створення мобільної компоненти імітаційного моделювання на базі управління бойової підготовки Командування Сухопутних військ ЗС України”.

Основними завданнями відділу є:

          підготовка та проведення командно-штабних комп’ютерних навчань (тренувань, воєнних ігор) з органами військового управління згідно стандартів провідних країн світу;

          освоєння та впровадження в процес підготовки та повсякденну діяльність органів військового управління сучасних інформаційних технологій (імітаційного моделювання бойових дій);

          навчання особового складу органів військового управління сучасним і перспективним комп’ютерним технологіям (програмному забезпеченню імітаційного моделювання бойових дій).

4 листопада 2011 р. до Відділу військової символіки та геральдики Генерального штабу ЗС України звернувся тимчасово виконуючий обов’язки начальника 270 ВІМБД підполковник А. Ларіонов з проханням розглянути та доопрацювати у разі необхідності проект нарукавної емблеми частини. До листа додавалися варіанти малюнка та пояснювальна записка. В цілому, запропоновані варіанти надавалися до затвердження, однак потребували деякого доопрацювання. Тому фахівці Відділу військової символіки та геральдики доопрацювали малюнок емблеми та пояснювальну записку, а також склали опис. Всі ці документи 1 грудня 2011 р. було надіслано на адресу 270 ВІМБД. На жаль, внаслідок змін у вищому керівництві та байдужості до питань військової символіки нового начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗС України генерала В.Замани документи щодо емблеми пролежали без руху весь 2012 рік. Лише 23 квітня 2013 р. малюнок було затверджено.

Нарукавна емблема 270 ВІМБД являє собою щит із заокругленим нижнім краєм, розділений на чотири поля. Перше та четверте поля – чорного кольору, друге та третє – срібного (білого). Кольори полів щита символізують шахову дошку. Відомо, що шахи – перша система імітаційного моделювання в світі. У першому полі зображено емблему Сухопутних військ ЗС України, що вказує на приналежність до цього виду Збройних Сил. Друге поле прикрашає чорна голова пантери – головний символ програми імітаційного моделювання JCATS. Напис чорними цифрами “270” в третьому полі відображає номер відділу. Нарешті, у четвертому полі зображено срібну (білу) шахову фігуру “Ферзь”, на тлі якої розташований по діагоналі золотий (жовтий) автомат Калашникова. Ферзь – шахова фігура, яка може ходити в різні сторони та на будь-яку відстань – відображає мобільність відділу. У свою чергу автомат Калашникова (стрілецька зброя, яка використовується у Сухопутних військах ЗС України) уособлює бойові дії.

У золотій (жовтій) главі щита напис чорними літерами “ПЕРЕМОГА ЛЮБИТЬ ПІДГОТОВКУ”, що є девізом 270 ВІМБД. Зауважимо, що керівництвом відділу пропонувалися варіанти девізу як українською, так і латиною: “Amat victoria curam”. Вибір україномовного варіанту пов’язаний з неприйняттям девізів латиною з боку тодішнього начальника Генерального штабу – Головнокомандувача ЗС України генерал-полковника Г.Педченка. Кант щита в частині, що обрамлює главу, золотий (жовтий); в частині, що обрамлює бокові сторони та нижній край щита – чорний. Загальні розміри щита: висота – 90 мм, ширина – 70 мм.